UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зв'язували з Атлантидою: вчені піднімуть із дна корабель із цінним металом на борту

Його виявили ще у 1980-х роках.

На кораблі знайшли вантаж цінного металу

На кораблі знайшли вантаж цінного металу

Вчені планують підняти з дна моря корабель, який затонув 1500 років тому біля берегів Сицилії. Під час його дослідження вчені виявили на борту рідкісний ориалк – метал, який пов'язували з міфічною Атлантидою, повідомляє Heritage Daily.

Уламки судна, названі Gella II, були виявлені в 1980 водолазами недалеко від порту Гела. В античні часи Гела була впливовим полісом Великої Греції, відомим у всьому стародавньому світі завдяки великому торговому центру, що включав майстерні, склади та магазини.

Читайте також: На території Сербії та Угорщини з дунайських вод показалися уламки нацистських кораблів часів Другої світової

Корабель та його вантаж збереглися у відмінному стані, їх знайшли на глибині близько 300 метрів на дні моря. Знахідка надала вченим рідкісну можливість зазирнути у давньогрецьке мореплавання, торговельні мережі та технологію суднобудування.

У 2015 році в ході досліджень затонулого судна підводними археологами було виявлено 39 злитків рідкісного металу орихалк, а в 2017 році в ході подальших досліджень було виявлено 47 злитків.

Назва орихалк походить від грецького слова oreikhalkos і буквально перекладається як «гірська мідь». Метал є золотисто-жовтим сплавом, який класичні письменники пов'язували із загубленим континентом Атлантида. Платон описував орихалк як метал, цінність якого поступалася лише золоту.

Текст Платона далі описує храм Посейдона та Клейто на Атлантиді як оточений трьома зовнішніми стінами, кожна з яких прикрашена різним металом. Перша стіна була облицьована латунню, друга — оловом, а третя — орихалком.

Під час попередніх досліджень місця аварії корабля вчені також виявили цінний вантаж коринфських шоломів, амфорної кераміки, металевих предметів та особистих речей екіпажу.

Раніше вчені за допомогою підводних роботів виявили уламки корабля, який називають привидом Тихого океану.