UA / RU
Підтримати ZN.ua

Звіт про двигун, що порушує закони фізики, офіційно опубліковано

Двигун EmDrive створює тягу в вакуумі без реактивного струменя.

Звіт компанії Eagleworks, яка є підрозділом NASA, про працездатність EmDrive - електромагнітного двигуна, що створює тягу в вакуумі без реактивного струменя, був опублікований в Journal of Propulsion and Power. Це означає, що стаття пройшла процедуру рецензування.

EmDrive складається з несиметричного резонатора і магнетрона, який направляє на нього електромагнітне випромінювання. За твердженнями автора винаходу, Роджера Шойера, стоячі електромагнітні хвилі в резонаторі створюють різний тиск на стінки двигуна (через несиметричність), що і є джерелом тяги. Однак подібний принцип роботи (як і більш складні припущення, пов'язані з "відштовхуванням" від вакууму) порушує закон збереження імпульсу або припускає існування деяких нових ефектів.

Читайте також: Чорні діри "вбивають" зірки ще до народження – вчені

Працездатність двигуна неодноразово піддавалася перевіркам, але надійно підтвердити або спростувати наявність тяги вченим не вдавалося. Це пов'язано з невеликими значеннями нібито тяги, що розвивається, а також безліччю побічних процесів, які можуть стати джерелами помилкового позитивного результату. Серед них відштовхування від проводів і індукованих струмів у стінах тестової камери, взаємодія з атмосферою (тяга за рахунок розігріву двигуна і виникнення конвективних потоків) і багато інших. Автори нової роботи заявляють, що в експерименті велика частина цих ефектів була знівельована.

Разом з тим, як зазначає Брайан Коберлейн у своїй колонці в Forbes, навіть той факт, що стаття пройшла рецензування у журналі, не означає, що висновки, опубліковані в ній, вірні.

Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили нову субатомную частку - пентакварк. Пентакварки були відкриті в результаті зіткнень протонів при енергіях до 8 тераелектронвольт. Маса пентакварка не перевищує 4,5 гігаелектронвольт. Раніше фізики достовірно знали про існування тільки адронів (частинки, які складаються з кварків і беруть участь у сильній взаємодії) з двох кварків (мезони) або трьох (баріони).