Зонд "Юнона", який був запущений NASA для вивчення Юпітера, увійшов до системи планети. Як повідомляє NASA, зонд перетнув межу, за якою гравітація Юпітера діє сильніше, ніж гравітація Сонця.
Зонд був запущений п'ять років тому, за цей час на нього діяли три гравітаційні сили: Землі, Сонця і Юпітера. Тепер же "Юнона" увійшла до зони, в якій найбільш сильною гравітаційною силою є вплив Юпітера, а це означає, що небезпека того, що зонд відхилиться від заданої траєкторії, звелася до мінімуму.
Як заявив один з учасників місії "Юнона", "сила тяжіння Юпітера зрівнялася за своєю силою з тим, як на зонд діє гравітація Сонця. З завтрашнього дня і протягом всієї місії гравітація Юпітера буде домінувати та інші об'єкти Сонячної системи будуть впливати на траєкторію польоту зонда у вкрай незначній мірі".
"Юнона" була запущена 5 серпня 2011 року, її наближення до Юпітера заплановане на 4 липня поточного року. При наближенні до Юпітера зонд проведе невеликий розгінний маневр, який виведе його на стабільну орбіту навколо планети. За розрахунками NASA, "Юнона" здійснить 37 обертів навколо Юпітера, перебуваючи на відстані близько 5 тисяч кілометрів над хмарами планети.
Метою "Юнони" є вивчення походження Юпітера, його структури атмосфери і магнітосфери.
Раніше NASA опублікувало відео Юпітера в дозволі 4K. NASA зробило відеозапис Юпітера з фотографій, які були зроблені телескопом "Хаббл" в різні роки. Зіставлення фотографій дозволило створити нову карту Юпітера і простежити за змінами на планеті. Зокрема, з'ясувалося, що Велика червона пляма Юпітера змінюється в розмірах: за земний рік її розмір по довгій осі скоротився на 240 км.