UA / RU
Підтримати ZN.ua

Знову на кілька днів: Землю накрила магнітна буря

Сонце випустило потік матеріалу у бік планети.

Землю знову накрила магнітна буря

Землю знову накрила магнітна буря

Сонце наближається до піку свого циклу активності, через що на ньому все частіше з'являються плями та відбуваються потужні спалахи. Вони можуть супроводжуватися корональними викидами маси, що викликають магнітні бурі на Землі.

Так, за даними сайту відстеження космічної погоди SpaceWeather, 15 квітня на Сонці стався спалах категорії М, який супроводжувався корональним викидом маси (КВМ). Очікується, що він викличе на Землі слабку магнітну бурю категорії G1.

Читайте також: Колись Сонце помре: що буде далі

Дані ресурсу Meteoagent вказують на те, що магнітна буря накрила планету вже 16 квітня. Вона затягнеться на три дні – до 18 квітня. При цьому її сила буде змінюватися, якщо 16 і 18 квітня К-індекс перевищує 5, то 17 квітня - К-індекс перевищив 6.

Meteoagent

Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі з різною тривалістю та інтенсивністю. Вони пов'язані із потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Магнітні бурі можуть викликати перебої в роботі зв'язку, а також впливати на самопочуття літніх та метеозалежних людей. Зокрема, вони можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.

Раніше вчені заявили про те, що сказати напевно, чи настав пік сонячної активності можна лише через сім місяців після його завершення.