UA / RU
Підтримати ZN.ua

Знайдений на кометі кисень спростовує частину теорії формування планет

Дослідники дізналися, що молекули кисню, виявлені на кометі Чурюмова-Герасименко, є старшими за Сонячну систему.

Космічний апарат "Розетта" виявив в хмарі газу, що оточує комету Чурюмова-Герасименко, несподівано велику кількість молекул кисню.

За даними журналу Nature, який опублікував результати досліджень, науковці прийшли до висновку, що знайдені молекули кисню старші за Сонячну систему, що спростовує значну частину теорій формування планет.

Вважалося, що на початку формування Сонячної системи молекули кисню вступили в реакцію з воднем, у зв'язку з чим на кометах кисень присутній тільки в складі води (те, що у хмарах газу, який оточує комети, вдавалося виявити воду, але не кисень, ніби підтверджувало цю теорію).

Раніше повідомлялося про те, що зонд Philae знайшов на поверхні комети 67Р (Чурюмова-Герасименко) 16 органічних сполук, насичених вуглецем і азотом, в тому числі 4 сполуки, які раніше не було виявлено на кометах. На думку вчених, наявність таких складних молекул в кометі, яка утворилася в період зародження Сонячної системи, свідчить про те, що хімічні процеси могли зіграти основну роль у сприянні формуванню умов для виникнення життя.