Кіберполіція заявила про масовану атаку зловмисників на державні установи і приватні компанії. Під виглядом листів від держорганів поширюється шкідливе програмне забезпечення, яке встановлює на комп'ютер користувача віддалений доступ і пересилає зловмисникам документи, говориться в повідомленні.
На електронну поштову скриньку приходить лист нібито від імені державних органів, в яких міститься інформація на кшталт «ви не заплатили податки. Деталі... », «на вас завели кримінальну справу. Деталі у додатку...» і так далі.
Вірус проникає в комп'ютер, коли користувач завантажує архів з листа. Принцип роботи полягає в завантаженні вірусу на комп'ютер користувача для створення віддаленого прихованого доступу і відправки документів з розширенням .doc, .docx, .rtf та ін. на сервери зловмисників. Відомо про факти поширення таких листів з використанням нібито електронної поштової скриньки Управління патрульної поліції Києва - kyiv2@patrol.police.gov.ua.
У Кіберполіції також дали рекомендації про те, як можна вберегтися від зараження комп'ютера вірусом:
- не завантажуйте з Інтернету зашифровані архіви або архіви під паролем. При необхідності зверніться до відправника, щоб уточнити, чи був факт відправлення листа з вкладенням. Краще взагалі заблокувати отримання таких файлів електронною поштою;
- перш ніж відкрити вкладення в електронних листах або повідомленнях, звертайте увагу на деталі. Краще утриматися від завантаження вкладень електронних листів від сумнівних відправників. Також має насторожити, якщо автор з невідомих причин змінив мову спілкування, тема листа є нетиповою для автора, а також повідомлення, які спонукають перейти за підозрілими посиланнями або відкрити підозрілі файли;
- обмежте можливість запуску виконуваних файлів;
- періодично здійснюйте перевірку системи антивірусом і оновлюйте бази сигнатур;
- використовуйте ліцензійні операційні системи та програмне забезпечення, яке періодично оновлюється;
- регулярно здійснюйте резервне копіювання важливих файлів;
- якомога частіше оновлюйте паролі доступу до важливих систем і використовуйте двофакторну аутентифікацію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше Ситуаційний центр кібербезпеки СБУ заявив про зростання кількості кібератак, спрямованих на органи державної влади, об'єкти критичної інфраструктури і організації приватного сектора України. Активізувалися переважно хакерські угрупування, підпорядковані спецслужбам РФ.