Астрономи виявили безліч зірок, які швидко подорожують нашою галактикою. Рух зірок призводить до того, що простір перед ними розкривається подібно воді перед великими кораблями. Ці сліди в просторі дозволяють астрономам виявити масивні зірки, які називаються "зірки-втікачі". Повідомлення про це було опубліковано на сайті NASA.
Зірки починають подорожувати після вибуху однієї з поруч розташованих зірок. Цей вибух призводить до збільшення швидкості руху зірки по відношенню до інших зірок. Сонце також подорожує по Чумацькому Шляху в помірному темпі, але астрономи поки що не знають, чи залишає воно за собою слід в просторі. Зірка з однією з найбільш сильних ударних хвиль називається Дельта Змієносця і подорожує зі швидкістю близько 24 кілометрів на секунду по відношенню до оточуючого її простору.
Слід, який зірка залишає в просторі, залежить від її маси і швидкості, з якою вона подорожує. Чим більш масивною є зірка, тим більше матеріалу вона виштовхує в навколишній простір. Вчені провели дослідження інфрачервоного сліду, який "втікачі" залишають у просторі, і прийшли до висновку, що вони починають подорожувати в результаті гравітаційного впливу інших зірок. Разом з тим, у деяких випадках сліди в просторі є не наслідком руху зірок, а пилом з сусідніх зірок або новонароджених зірок поблизу.
Раніше вчені встановили, що спіральний візерунок, який формується в пилу навколо новоутворених зірок, може свідчити про наявність величезних прихованих планет. При цьому вік зірок становить всього кілька мільйонів років, тобто близько одного відсотка від віку Сонця.