Міжнародна група вчених заявила про те, що багато зірок сонячного типу поглинають планети, які розвиваються біля них. Від чверті до третини таких зірок зберігають сліди загиблих світів, які вони поглинають під час бурхливого формування планетних систем, повідомляє Naked science.
Сонцеподібні зірки (жовті карлики) нечисленні і становлять приблизно 7% від загального населення Чумацького Шляху. Більшість з них входять в подвійні системи, які сформувалися з загальної пилової хмари. Очікується, що хімічний склад у таких світил ідентичний. Але іноді він різниться, оскільки одна із зірок поглинає власну планету і вбирає її елементи.
У ході дослідження вчені розглянули 107 подвійних систем, які включають сонцеподібні зірки, і визначили їхній склад. У 33 системах одна з зірок демонструє явно підвищений вміст заліза. Тобто, колись вона поглинула велику кількість цього елемента, ймовірно, в складі однієї або декількох планет. Комп'ютерне моделювання, яке провели вчені, показало, що таке відбувається з 20-35% зірок сонячного типу.
Відкриття вчених в черговий раз демонструє, наскільки складний процес формування планетних систем. Воно показує, що не всі системи формуються так само спокійно, як Сонячна. Сонце не поглинуло жодної з планет, а їхні орбіти майже ідеально кругові і мало змінилися за мільярди років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені припустили, що міні-нептуна, покриті водою і з водневою атмосферою можуть бути потенційно населеними планетами особливого типу.