UA / RU
Підтримати ZN.ua

Журнал Time склав список 100 найкращих винаходів 2021 року

До списку увійшли паперова камера та вакцина проти COVID-19.

Журнал Time склав традиційний список 100 найкращих винаходів року, що минає. Ноу-хау розділені на кілька категорій, у кожній з якої укладачі рейтингу відзначали найкращі винаходи. Так, серед категорій – гаджети, програмне забезпечення, віртуальна та доповнена реальність, краса, освіта, медицина тощо. Знайшла відображення у списку і пандемія коронавірусу, в умовах якої ми живемо.

Розповідаємо про деякі винаходи, що увійшли до 100. найкращих Повний список можна переглянути на сайті видання.

Медицина та здоров'я

У цьому розділі упорядники рейтингу виділили кілька винаходів, пов'язаних з пандемією. Так, до списку увійшли набори для домашнього тестування на COVID-19, а також вакцина проти коронавірусу. Останню в Time назвали «надією у пляшечках».

Відзначили й іншу вакцину – проти малярії. Її називають «проривом у сфері громадської охорони здоров'я».

Читайте також: У США суд, ймовірно, скасує розпорядження президента Джо Байдена про обов'язкову вакцинацію від COVID-19

Штучний інтелект та віртуальна реальність

Віртуальна реальність стає доступною. Компанія NVIDIA представила Omniverse – платформу для спільної роботи у віртуальному середовищі, завдяки якій користувачі можуть обмінюватись повідомленнями, працювати над одним проєктом, а також моделювати реальності. Тут також можна створювати цифрові аватари, які будуть представляти користувача у віртуальній реальності.

Сонограму тепер зробити простіше – розробники створили штучний інтелект, який може створити ультразвукове зображення серця, що дозволяє лікарям швидко та точніше знайти проблему та поставити діагноз.

Додатки

Безпечний пошук без реклами. Колишні співробітники Google створили пошукову систему Neeva, використання якої коштує майже п'ять доларів на місяць. За цю суму можна скористатися пошуком, який не відстежує місцезнаходження та не пропонує реклами. Це альтернатива умовно-безкоштовним пошуковим системам, за користування якими ми платимо переглядом рекламних повідомлень.

Альтернатива службі порятунку. Програма Subdial дозволяє викликати допомогу в екстрених ситуаціях. "Не всі інциденти вимагають присутності поліції, допомога має відповідати специфіці ситуації", - пишуть розробники програми. Вони створили програму, яка дозволяє викликати допомогу у випадках домашнього насильства, нетермінових злочинів, проблем із психічним здоров'ям тощо.

Комунікації

Месенджер, який відзначає важливі повідомлення. Програма BuzzBell обробляє вхідні повідомлення та поділяє їх на важливі та нетермінові. Так, у разі отримання важливого повідомлення, смартфон видасть звук, щоб користувач точно звернув на нього увагу. Якщо повідомлення не вимагає негайної відповіді, смартфон лише легенько завібрує.

Програма для багатомовних конференцій. Kudo Marketplace дає змогу користуватися послугами синхронного перекладу онлайн. Користувачам доступні 100 розмовних та 147 жестових мов.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Споживча електроніка

Паперова камера для зйомки. Камера коштує 120 доларів та виконана з паперу. На перший погляд вона здається плівковою, але насправді є цифровою.

Ноутбук, який можна відремонтувати самостійно. Framework наголосили на екологічності і запропонували ноутбук, частини якого (клавіатуру, акумулятор) користувачі можуть замінити самостійно. Таким чином вони надають альтернативу виробникам, які продають запаяні пристрої.