UA / RU
Підтримати ZN.ua

Живих нанороботів навчили вражати ракову пухлину

Роботи здатні доставляти препарати в певні активні клітини пухлини.

Вчені з Політехнічного університету Монреаля, Монреальського університету та Університету Макгілла розробили нанороботів, які здатні переміщатися по кровотоку і точно доставляти лікарські препарати в певні активні клітини пухлини. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Nature Nanotechnology.

Запропонований вченими спосіб введення медикаментів забезпечує оптимальне ураження пухлини і не зачіпає здорові тканини. Це призводить до зниження дозування препаратів, надзвичайно токсичних для організму людини.

Як заявив один з авторів роботи, "ці легіони наноробототехнічних агентів складаються з понад 100 мільйонів джгутикових бактерій - отже, самохідних - і завантажені препаратами, які по найкоротшому шляху переміщуються від місця введення препарату до області тіла, яка потребує лікування. Сили вприскування препарату досить, щоб він глибоко проник в пухлину".

Після попадання в пухлину, роботи самостійно виявляють бідні киснем пухлинні райони і доставляють до них ліки.

Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком. Детальніше про дослідження українських вчених в Антарктиді читайте у статті Лідії Суржик та Володимира Драбчука "Українська Антарктида" у свіжому номері газети "Дзеркало тижня. Україна"