UA / RU
Підтримати ZN.ua

Житель Великої Британії знайшов фрагмент щелепи птерозавра

Зазвичай останки таких ящерів знаходили в Китаї, Бразилії, Марокко та Аргентині.

Житель Великої Британії Джон Вінч вигулював собаку на березі бухти озера міста Сандаун і виявив фрагмент викопної щелепи своєрідної форми. Він передав знахідку студентці палеонтологічного факультету Портсмутського університету Меган Джейкобс, яка припустила, що це може бути щелепа птерозавра, і виявилася права, повідомляє Naked science.

Вчені відзначають, що це перші останки птерозавра сімейства тапеяридів, які були знайдені на території Британії. Зазвичай останки цих "літаючих ящерів" знаходили на території Китаю, Бразилії, Марокко та Аргентини. Новий вид отримав назву Wightia declivirostris.

"Хоча це всього лише фрагмент щелепи, вона володіє всіма характерними особливостями, в тому числі численними крихітними отворами, в яких знаходилися дрібні органи для виявлення їжі, і зігнутим, тонко загостреним дзьобом. ...> Повні скелети з Бразилії та Китаю показують, що у таких птерозаврів були великі гребені на голові, причому іноді вдвічі більші за череп. Ці гребені, ймовірно, використовувалися для демонстрації статі і, можливо, були яскравих кольорів", - заявила Джейкобс.

Вчені відзначають, що знайдений у Великій Британії птерозавр ближче до своїх китайських "родичів", ніж до бразильських. "Лінія оклюзійного краю лежить за переднім краєм передочного отвору, що вказує на схожість з Sinopterus, а не з південноамериканськими тапеяридами, такими як Tapejara, Tupandactylus і Caiuajara. Цей зразок - перший тапеярид у формації Уессекс і один з найстаріших виявлених за межами Китаю", - пишуть автори роботи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Міноборони Ірану розпочало боротьбу з коронавірусом

Раніше вчені знайшли три нових види птерозаврів в Сахарі. Їх ідентифікували за шматками щелеп і зубів, знайдених у Марокко. Ці доісторичні тварини харчувалися переважно рибою. Повідомляється, що нові крилаті рептилії мали розмах крил від трьох до чотирьох метрів.