UA / RU
Підтримати ZN.ua

Житель Нью-Йорка знайшов у себе на подвір'ї останки стародавньої істоти: що це було

Він знайшов щелепу стародавнього родича слона.

Чоловік знайшов у дворі щелепу мастодонта

Чоловік знайшов у дворі щелепу мастодонта

На задньому дворі будинку в Нью-Йорку виявили повну щелепу мастодонта, а також кілька інших фрагментів цього доісторичного травоїдного, родича сучасних слонів, що вимер. Як повідомляє Science Alert, кілька зубів власник будинку виявив у вересні.

Потім, всього в кількох сантиметрах під землею, було виявлено ще два зуби.

Читайте також: Дуже несподівано: вчені пояснили, чому вимерли мамонти

"Коли я знайшов зуби і оглянув їх у руках, я зрозумів, що це щось особливе", - заявив домовласник, який не захотів називати свого імені. Чоловік вирішив звернутися до професіоналів із Музею штату Нью-Йорк та SUNY (Державний університет Нью-Йорка) в Орінджі для подальшого розслідування.

Розкопки дозволили знайти повну щелепу мастодонта, а також кістки пальця ноги та фрагмент ребра.

New York State Museum

«Хоча щелепа — це зірка шоу, додаткові фрагменти пальця ноги і ребра є цінним контекстом і потенціалом для додаткових досліджень. Ми також сподіваємося додатково дослідити прилеглу територію, щоб дізнатися, чи є якісь додаткові кістки», - заявив антрополог Корі Харріс із SUNY Orange.

Вчені поки що не назвали вигляд мастодонта і не розкрили будь-які інші подробиці. Дослідники проводять аналіз, щоб визначити його вік, раціон харчування та місце існування, а також радіовуглецеве датування, щоб з'ясувати, як довго ці кістки знаходилися під землею.

У штаті Нью-Йорк було знайдено понад 150 скам'янілостей мастодонтів, і близько третини з них знайшли в окрузі Оріндж. Але з моменту останнього такого відкриття пройшло 11 років.

Вік більшості із 16 тисяч викопних зразків, які зберігаються у музеї, становить 15 тисяч років. Це дозволяє віднести їх до пізнього плейстоцену.

Багато з них були виявлені в печерах округу Оріндж, наприклад, в печерах Датчесс-Кворрі, де також збереглися цінні артефакти, залишені доісторичними мисливцями-збирачами під час останнього льодовикового періоду 12 тисяч років тому, включаючи дуже рідкісне палеоіндіанське кам'яне знаряддя, зване жолобчастим наконечником.

У пізньому плейстоцені, що охоплює період від 129 тисяч до 11 700 років тому, на Землі був зовсім інший клімат. На планеті було набагато холодніше, моря покривала крига, яка також формувала сухопутні мости.

Один із таких мостів дозволяв людям мігрувати із Сибіру на Аляску. Приблизно 35 видів представників мегафауни Північної Америки було знищено у пізньому плейстоцені. Серед них і мастодонти.

Раніше вченим вдалося виявити «обличчя» гігантської істоти, що нагадувала багатоніжку, яка була найбільшим членистоногим, яке коли-небудь жило на Землі. Дослідники знайшли дві скам'янілості, що добре збереглися.