Вчені з Університету штату Вашингтон заявили про те, що на процес одомашнення собак вплинули жінки в древніх спільнотах. Ймовірно, ці тварини були важливі не тільки з точки зору мисливців і охоронців, до них могли бути прив'язані жінки, повідомляє Naked science.
За різними оцінками, собак одомашнили від 33 до 26 тисяч років тому. Ймовірно, це сталося тоді, коли вовки прибилися до мисливців-збирачів, харчуючись недоїдками. Тварини отримували їжу, а наші предки - захист від інших хижаків.
Ще одну причину одомашнення собак запропонували вчені в новому дослідженні. «Ми виявили, що відносини собак з жінками могли мати більший вплив на зв'язок собаки і людини, ніж відносини з чоловіками», - заявила одна з авторів статті Джеймі Чемберс. Свої висновки вчені засновують на етнографічних даних, зібраних з робіт 844 етнографів, які писали про 144 традиційні спільноти.
У них описувалися собаки, які жили в цих племенах. У деяких з них тварини грали тільки роль охоронця, а в деяких їм давали імена, дозволяли спати на хазяйському ліжку і оплакували після смерті. Вчені помітили закономірність: якщо жінки прив'язувалися до собак, то і чоловіки ставали більш лояльними до них.
Ще одна цікава закономірність, яку виявили фахівці: чим тепліший клімат, тим менш корисними виявляються собаки для людей. Справа в тому, що температура тіла цих тварин вища, ніж у людей, і навіть невелике фізичне навантаження може змусити їх перегріватися в жаркий день. Тому у тропічних співтовариств собаки «цінуються» менше, ніж у більш північних.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з Сієнського університету виявили в Італії останки собаки, які можуть належати найдавнішій одомашненій особині. За словами дослідників, вік знахідки складає 14-20 тисяч років, вони сподіваються, що вона зможе пролити світло на те, як собаки перетворилися з диких тварин на компаньйонів.