Фахівці NASA зазначають, що день 30 червня 2015 року триватиме не 86 400 секунд, а на одну секунду довше.
Як повідомляється на сайті американського космічного агентства NASA, це пов'язано з тим, що в цьому році знову з'явилася необхідність синхронізувати всесвітній координований час (UTC) і універсальний час (UT1) через уповільнення обертання Землі та накопичення "зайвої" секунди.
Всесвітній координований час або UTC (Coordinated Universal Time) - це часовий стандарт, за яким живе весь світ. Згідно з цією шкалою, тривалість доби становить 86 400 секунд. Але астрономи стверджують, що насправді в останній раз земна доба тривала таку кількість часу приблизно в 1820 році.
"Швидкість обертання Землі поступово сповільнюється, і саме через це накопичуються зайві секунди", - уточнив фахівець із Національного управління з повітроплавання і дослідження космічного простору Деніел Макміллан.
В даний час одна доба на нашій планеті триває 86 400,002 секунди. Цей факт знаходить відображення в Універсальному часі UT1.
UT1 - це час, який обчислюється пропорційно куту обертання Землі щодо квазарів, одних із самих яскравих об'єктів у видимому Всесвіті. Для того щоб синхронізувати час UT1 і час UTC, "зайва" секунда, яка поступово накопичується, додається до 30 червня або 31 грудня. Вперше це було зроблено 30 червня 1972 року, коли значення часу 23:59:59 змінилося цифрами 23:59:60, і лише потім почався новий день.
Раніше дослідники NASA заявили, що велика озонова діра в атмосфері Землі почала скорочуватися і зникне до кінця 21 століття.