UA / RU
Підтримати ZN.ua

Землю чекає найтемніший день за 456 років

Вівторок, 21 грудня, стане унікальним днем: саме завтра вперше за кілька століть співпадуть одразу три події - повний місяць, зимове сонцестояння і повне затемнення Місяця.

Вівторок, 21 грудня, стане унікальним днем: саме завтра вперше за кілька століть співпадуть одразу три події - повний місяць, зимове сонцестояння і повне затемнення Місяця.

Місячні затемнення завжди трапляються саме при повному місяці, проте вкрай рідко припадають на дні з найменш тривалою світлою фазою. Востаннє такий збіг був 456 років тому, і 21 грудня 2010 р. стане найтемнішим днем за чотири з половиною століття.

Повне місячне затемнення станеться в зодіакальному знаку Близнюки 21 грудня 2010 і буде тривати 1,5-2 години. Час початку затемнення для жителів України 10 годин 13 хвилин. Його можна спостерігати з усієї нічної півкулі Землі, де Місяць у момент затемнення знаходиться над горизонтом. Тому в даній місцевості повні місячні затемнення вдається спостерігати значно частіше, ніж сонячні.

Дане затемнення буде активувати північний схід Росії. Під час повного місячного затемнення диск Місяця залишається видимим, але набуває червонуватого відтінку. Місячне затемнення відбувається поблизу повного місяця, на 14-й або 15-й місячний день, коли енергії максимум, але вона не керована.

Області найкращої видимості нинішнього повного місячного затемнення - Північна Америка, західна частина Південної Америки і північ Скандинавського півострова.

Місячним затемненням називається астрономічне явище, при якому природний супутник Землі входить в конус тіні, що відкидається нашою планетою. Діаметр плями тіні Землі на відстані 363 тис. км (мінімальна відстань Землі до Місяця) становить близько 2,5 діаметра Місяця, тому нічне світило може виявлятися повністю затемненим.

Навіть при повному затемненні Місяць не зникає повністю, а стає темно-червоним. Цей факт пояснюється тим, що наш супутник навіть у фазі повного затемнення продовжує освітлюватися. Сонячні промені, що проходять по дотичній до земної поверхні, розсіюються в атмосфері Землі і за рахунок цього частково досягають Місяця. Оскільки земна атмосфера найбільш прозора для променів червоно-помаранчевої частини спектру, саме ці промені більшою мірою досягають поверхні Місяця при затемненні, що й пояснює забарвлення місячного диска. По суті, це той же ефект, що і оранжево-червоне світіння неба у горизонту перед сходом або відразу після заходу.

За матеріалами Вести.ру