"Зародок" нашої планети, так звана протоземля, з'явилася набагато швидше, ніж вважалося раніше. Як з'ясували вчені з Університету Копенгагена, на це знадобилося всього п'ять мільйонів років, повідомляє Phys.org.
За космічними мірками, це дуже мало. Якщо порівняти вік Сонячної системи в 4,6 мільярда років з добою, протоземля сформувалася всього за 1,5 хвилини.
Ці висновки суперечать уявленням про те, що "зародок" Землі сформувався шляхом випадкових зіткнень між небесними тілами, які відбувалися протягом десятків мільйонів років. Якщо продовжувати аналогію з добою, в такому разі на формування протоземлі пішло б 5-15 хвилин.
Тепер вчені запропонували нову модель – формування планети з пилу акреційного диска. Дослідники вивчили склад ізотопів заліза в різних метеоритах і виявили, що він відповідає земному тільки в одному типі небесних тіл - хондритах CI.
Пил з цих метеоритів, за словами вчених, є основною речовиною протопланетного диска Сонця. Всі інші метеорити містять у собі надлишок заліза-54, що суперечить довгому процесу формування Землі шляхом їх зіткнення. Ймовірно, молоде Сонце притягувало багатий летючими речовинами матеріал через внутрішню частину протопланетного диска.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з допомогою зображень, які були отримані обсерваторії Аресібо в Пуерто-Ріко, з'ясували, що астероїд, який пролетів повз Землі, рухається не один, а має супутник.