Вчені з Інституту астрофізики Кебриджського університету заявили, що Земля та інші планети нашої системи могли з'явитися набагато раніше, ніж вважалося до цього. На думку дослідників, планети та зірки з'являються одночасно і ростуть паралельно, повідомляє Forbes.
Існуючі теорії формування планет припускають, що вони з'являються тільки тоді, коли світила досягають повного розміру. Сонце з'явилося приблизно 4,6 мільярда років тому з хмари пилу та газу, з якої пізніше сформувалися й планети.
«Ми маємо доволі гарне уявлення про те, як формуються планети, але у нас є одне невирішене питання, коли вони формуються. Формування планет починається рано, коли батьківська зірка все ще зростає, чи через мільйони років?», — заявила провідний автор дослідження Емі Бонсор.
У ході дослідження вчені використали систему ALMA, яка розташовується в Чилі, щоб вивчити атмосферу білих карликів – залишків сонцеподібних зірок. Їхня атмосфера забруднена такими елементами як магній, залізо та кальцій, які, як вважають учені, потрапили туди внаслідок падіння астероїдів.
Вважається, що формування планет починається з диска з водню, гелію та частинок льоду та пилу, що обертаються навколо молодої зірки. Коли частки пилу поєднуються, з'являються планетезималі, які з часом збільшуються в розмірах, перетворюючись на астероїди або планети.
Але в ході нового дослідження вчені з'ясували, що планетезималі можуть з'явитися практично відразу. На думку дослідників, планети починають формуватися разом з зіркою.
Раніше вчені з Канади виявили екзопланету, що знаходиться на відстані 100 світлових років від Землі і, ймовірно, повністю вкрита водою. TOI-1452 b обертається навколо однієї із двох невеликих зірок, розташованих у сузір'ї Дракона.