Вчені з Університету Уоріка заявили про те, що здатність до розуміння словосполучень і обробки відносин між словами в реченні з'явилася ще 30-40 мільйонів років тому. За їхніми словами, вона є одним з «фундаментальних блоків» комунікації, повідомляє «Популярная механика».
Здатність обробляти відносини між словосполученнями є однією з ключових когнітивних здібностей, що лежать в основі мови. «Більшість тварин не виробляють несуміжних залежностей у власних системах комунікації, в нашій роботі ми хотіли дізнатися, чи можуть вони, тим не менш, розуміти їх», - заявив один з авторів дослідження Стюарт Уотсон.
У ході дослідження вчені створили «штучну граматику», в якій були представлені послідовності, складені з тонів замість слів. Вчені прослуховували ці послідовності з різними видами приматів, щоб зрозуміти їхню здатність обробляти відносини між звуками. Експеримент проводили з ігрунками, шимпанзе і людьми.
Виявилося, що всі три види здатні обробляти відносини між сусідніми і несуміжними звуковими елементами. Таким чином, вчені встановили, що обробка залежностей широко поширена в сімействі приматів. «Це вказує на те, що ця найважливіша особливість комунікації вже існувала у наших древніх предків-приматів, щонайменше, 30 - 40 мільйонів років тому», - підвів підсумки Уотсон.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з Нідерландського інституту раку заявили про виявлення нового органу людини. Глибоко в носоглотці вони виявили нову, вже четверту, пару великих слинних залоз, про існування яких ніхто не знав.