Сукупний збиток від природних катастроф за 1980-2012 роки склав близько 3,8 трильйона доларів, при цьому 74% (2,8 трильйона доларів) цього показника довелося на екстремальні погодні явища, говориться в доповіді Світового банку, представленому на конференції ООН з клімату в столиці Польщі.
Експерти банку відзначають, що якщо в 1980-х роках середня сума збитку становила близько 50 мільярдів доларів в рік, в останнє десятиліття щорічні втрати наближалися до 200 мільярдам. При цьому з самими масштабними втратами стикаються невеликі країни, що розвиваються, найменш здатні впоратися з ними самостійно.
Світовий банк підкреслює важливість адаптації до зміни клімату та створення відповідної інфраструктури, наприклад, систем раннього оповіщення, впровадження яких в середньому приносить в 4-36 разів більшу вигоду в порівнянні з початковими витратами на них.
Росія через повені в Кримську піднялася відразу на 86 позицій і увійшла в десятку глобального рейтингу збитків від наслідків небезпечних погодних явищ Global Climate Risk Index. За оцінками авторів рейтингу, загальний розмір збитків від небезпечних погодних явищ в РФ в 2012 році досяг майже 1,37 мільярда доларів. !zn
Читайте також:
Страховики в 2011 році понесли рекордні втрати з-за катастроф
Страхові компанії поскаржилися на глобальне потепління
Світова економіка втратила 160 млрд доларів з-за природних катаклізмів
Збиток від природних катастроф у 2012 році скоротився більш ніж у два рази