UA / RU
Підтримати ZN.ua

Застосунок Stroke Riskometer став доступний українською: для чого він потрібний

Скористатися застосунком можна безкоштовно.  

Медичний додаток Stroke Riskometer допомагає зробити персональний розрахунок ризику інсульту та дає рекомендації, як його зменшити. Тепер застосунок доступний українською. У пресслужбі Міністерства охорони здоров'я розповіли, як ним скористатися.

Мобільний застосунок розроблений лікарями й професорами з Нової Зеландії, він заснований на авторитетних наукових публікаціях та визнаний Всесвітньою організацією інсульту.

Читайте також: У День серця в уряді відзвітували, скільком пацієнтам з інфарктом та інсультом надали безоплатну допомогу

Застосунок доступний багатьма мовами, втому числі й українською.

У МОЗ розповіли, що у серпні громадська організація Just Save Life, яка має за мету запобігати серцево-судинним нападам в українців та навчити швидко й правильно реагувати у разі їх виникнення, офіційно переклала додаток українською мовою.

«Riskometer розраховує ризик інсульту шляхом оцінки ряду факторів ризику, таких як вік, стать, етнічна приналежність, спосіб життя та інші фактори здоров’я, які безпосередньо впливають на ймовірність інсульту протягом наступних 5 і 10 років. Він надає важливу інформацію про те, як можна зменшити ймовірність інсульту, і контролює ризик, коли змінюються особисті фактори ризику. Додаток підходить для людей віком від 20 років», – йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що у проєкті додатка вже беруть участь понад 300 відомих експертів з інсульту зі 102 країн, що робить його найбільшим міжнародним спільним мобільним проєктом охорони здоров’я у світі.

Застосунок Stroke Riskometer можна завантажити в AppStore або Google Play.

Раніше ми писали, як розпізнати симптоми інсульту та які можуть бути його наслідки.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!