UA / RU
Підтримати ZN.ua

Заражені коронавірусом клітини вирощують «щупальця» - вчені

Дослідники отримали знімки клітин під потужним мікроскопом.

Вчені отримали знімки клітин, заражених новим коронавірусом, і з'ясували, що він змушує їх вирощувати схожі на щупальця виступи. Для отримання зображень дослідники використовували клітини нирок мавпи, заражені вірусом, повідомляє Newsweek.

Вчені прийшли до висновку, що вірус призводить до появи утворень, які називаються філоподіямі - тонких виступів, багатих білком, які відіграють важливу роль в поділі клітини. Вони також виступають в ролі своєрідних антен для клітин, допомагаючи їм досліджувати навколишнє середовище.

На отриманих зображеннях такі утворення були усіяні частками вірусу. Вчені також зазначили, що вони були «набагато довшими і більш розгалуженими, ніж у незаражених клітин». Дослідники також помітили «драматичні зміни» в процесі взаємодії клітин. Ці зміни відображають те, як вірус «викрадає» фермент під назвою кінза.

«Вірус перешкоджає процесу поділу клітин, підтримуючи їх у певній фазі клітинного циклу. Таким чином вірус отримує відносно стабільне середовище для реплікації», - заявив один з авторів дослідження Педро Бельтран з Європейського інституту біоінформатики.

Вчені також перевірили, чи можуть наявні ліки впливати на ці зміни, викликані SARS-CoV-2. У результаті їм вдалося знайти сім препаратів, які потенційно можуть побороти зараження.

Разом з тим, дослідники відзначають, що у їхньої роботи є обмеження, оскільки вони не використовували клітини людини для дослідження білків. Але вони використовували клітини людських легенів, на ряду з клітинами нирок мавп, щоб перевірити, як ліки впливають на коронавірус.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Кількість нових випадків коронавірусу в Україні дещо знизилася

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Ухань був зафіксований 12 грудня. Вчені повідомили, що джерело захворювання знаходився на місцевому ринку морепродуктів. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї.

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.