Космічний пуск ракети-носія "Зеніт-3SL" з рухомої платформи у Тихому океані (перший після банкрутства корпорації планується у кінці літа - початку осені 2011 року.
Він зазначив, що другий запланований на цей рік старт не відбудеться через нестачу ракет-носіїв "Зеніт": ракету для другого старту довелося віддати під запуск американського телекомунікаційного супутника Intelsat 18 з космодрому Байконур.
Причини, через які ракета для запуску Intelsat'а, який планувався у липні, не готова, В.Лопота обговорювати не захотів.
У першому після банкрутства корпорації Sea Launch ("Морський старт") на орбіту планується вивести європейський телекомунікаційний супутник Atlantic Bird 7, що належить компанії Eutelsat.
Нагадаємо, до банкрутства 15 відсотків акцій Sea Launch належали українським підприємствам "Південне" і "Південмаш". Однак 22 червня 2009 консорціум "Морський старт" подав добровільне клопотання про банкрутство та фінансову реорганізацію відповідно до розділу 11 Кодексу США про банкрутство. За рішенням суду Energia Overseas Limited (EOL), що є "онукою" корпорації російської Ракетно-космічної корпорації "Енергія", отримала 95 відсотків акцій консорціуму "Морський старт", американська аерокосмічна корпорація Boeing - три відсотки і норвезька суднобудівна компанія Aker Solutions - два відсотки.