UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Залишити країну без інтернету": хакери розповіли про нове замовлення ФСБ

Ймовірними замовниками вважають російські компанії 0day та "ІнформІвентГруп".

Digital Revolution оприлюднили документи, які свідчать про нове замовлення підрозділу ФСБ на розробку програми "Фронтон". Про це повідомлено на сторінці хакерської групи в Twitter.

Відомо, що "Фронтон" дозволить здійснювати кібератаки заражених пристроїв "інтернету речей", пише російське Бі-бі-сі.

DigitalRevolution стверджують, що існують різні версії програми - "Фронтон", "Фронтон-3Д" і "Фронтон-18". Всі вони дозволяють заражати "розумні" пристрої (від цифрових асистентів до цілих "розумних" будинків), об'єднувати їх в мережу і "обвалювати" сервера, які відповідають за стійкість роботи великих інтернет-сервісів і інтернету в цілих країнах.

Відповідно до опублікованих документів, в розробці кіберзброї беруть участь компані 0day, яку DigitalRevolution зламали ще в квітні минулого року, та ЗАТ "ІнформІвентГруп".

ФСБ прагнуть, щоб ботнет на 95% складався з IP-камер і цифрових відеорекордерів.

"Якщо вони передають відео, то мають досить великий канал зв'язку, щоб ефективно здійснювати DDoS", - сказано в матеріалах.

Відомо, що зламувати пристрої можна буде за допомогою словника типових паролів від пристроїв "інтернету речей".

DigitalRevolution стверджують, що подібна хакерська атака може на кілька годин зупинити роботу соцмереж і файлообмінників, а також "може зробити недоступним інтернет протягом декількох годин в невеликій країні".

Існує ймовірність, що розробку почали після того, як в США в жовтні 2016 року заражені пристрої "інтернету речей" атакували близько 70 великих інтернет-сервісів. Тоді на кілька годин була обмежена робота Twitter, Netflix, Spotify, Paypal і Amazon.

Читайте також: Експерти з кібербезпеки розповіли про те, як хакери користуються епідемією коронавірусу

Раніше повідомлялося,що хакерська мережа, організована групою Necurs, імовірно діючої з Росії, була знищена завдяки операції підрозділу корпорації Microsoft.

Підрозділ з кіберзлочинності компанії Microsoft діяв проти мережі ботів, які в таємниці від користувачів розсилали спам з їх комп'ютерів. Також комп'ютери користувачів заражали програмами-вимагачами, які стягували викуп за розблокування. Всі ці злочини здійснювала хакерське угруповання Necrus.