UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захворювання порожнини рота можуть негативно впливати на психічне та фізичне здоров'я

Хвороби ясен пов'язані з аутоімунними та серцево-судинними захворюваннями.

Вчені з Інституту прикладних медичних досліджень Університету Бірмінгема заявили про те, що хвороби ясен підвищують ризик розвитку інших захворювань. Зокрема, люди, які страждають від хвороб порожнини рота більш схильні до ризику розвитку аутоімунних та серцево-судинних захворювань, повідомляє «Популярна механіка».

У ході дослідження вчені вивчили медичні записи 64 тисяч людей із захворюваннями пародонту. Потім їхні дані порівняли із записами 250 тисяч пацієнтів, які подібними захворюваннями не страждали.

Читайте також: Учені назвали три вакцини, які практично не захищають від «Омікрону»

Дослідники проаналізували дані кожного пацієнта за 3,5 роки. Виявилося, що для людей, які страждали на захворювання пародонту, ризик розвитку аутоімунних захворювань (артрит, псоріаз) був на 33% вищим, а ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань (інсульт, серцева недостатність) – на 18% вищою. Вчені також виявили, що ризик розвитку психічних проблем (депресія, тривожність) був на 37% вищим.

Варто зазначити, що дослідження мали спостережний характер, тому вчені можуть лише висувати припущення про причинно-наслідкові зв'язки, що лежать в основі цього механізму. Ймовірно, що зв'язок між психічним здоров'ям та періодонтитом, швидше за все, носить як поведінковий, так і імунологічний характер. Це означає, що, ймовірно, поганий стан ротової порожнини (наприклад, неприємний запах з рота або втрата зубів) може посилити соціальну тривогу, але є також свідчення того, що інфекції порожнини рота посилюють запальні реакції, які призводять до чітких змін в активності імунної системи. у головному мозку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Фрайбурзького університету в Німеччині заявили про те, що прийом аспірину на 26% підвищує ризик серцевої недостатності. Це справедливо для людей, у яких є хоча б один супутній фактор розвитку захворювання.