Другий в історії запуск з космодрому "Восточный" ракети "Союз" обернувся невдачею на ділянці польоту розгінного блоку "Фрегат": метеорологічний супутник і 18 мікросупутників або впали в океан, або не виведені на розрахункову орбіту, повідомляє "РИА Новости".
Наголошується, що супутник "Метеор-М" був виведений на розрахункову орбіту, але під час планового сеансу зв'язку з апаратом зв'язок не вдалося встановити з причини його відсутності на плановій орбіті. Основне корисне навантаження запуску становив російський апарат "Метеор-М" №2-1. У вигляді попутного навантаження на орбіту були відправлені 18 малих космічних апаратів з різних країн, у тому числі "Бауманець-2" (Росія), LEO Vantage (Канада), AISSat-З (Норвегія), IDEA (Японія). Також планувалося вивести супутники SEAM (Швеція), два апарати Landmapper-BC (США), 10 супутників LEMUR (США) і D-Star One (Німеччина).
Відзначається, що на орбіту не вдалося вивести супутники LEO Vantage - групування малих апаратів зв'язку повинна була почати роботу в 2021 році, AISSat - серія норвезьких супутників моніторингу морів, IDEA - супутники аналізу стану повітряного покриву, використовувані NASA і NOAA (управління з дослідження океанів і атмосфери США) і SEAM - апарати для дослідження магнітного і електричного полів магнітосфери Землі, створені консорціумом восьми підприємств з Швеції, Німеччини, України, США, Данії, Угорщині та Італії.
Нагадаємо, що в 2013 році ракета-носій "Протон-М" з трьома супутниками "Глонасс-М" впала після старту на космодромі Байконур, до цього була аварія ракети-носія "Зеніт" за програмою "Морський старт".