UA / RU
Підтримати ZN.ua

З космодрому США запущено ракету-носій, першу сходинку якої розробили і виготовили в Дніпрі

Дніпровські ракетобудівники працювали у співдружності з багатьма підприємствами України.

17 квітня з Центру космічних польотів на острові Уоллопс (штат Вірджинія, США) проведений успішний пуск ракети-носія (РН) "Антарес".

Основну конструкцію першого ступеня РН "Антарес" розробило ДП "КБ" Південне" і виготовило ДП во ПМЗ у кооперації з українськими підприємствами Хартрон-АРКОС (Харків), Київприлад (Київ), Хартрон-ЮКОМ (Запоріжжя ), "ЧЕЗАРА", "РАПІД" (Чернігів) та інші, повідомляє на сторінці в Facebook КБ "Південне".

Підготовка PH "Антарес" до пуску, її випробування та пуск виконані за участі українських фахівців, які у повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності. Згідно з контрактом підтримка пуску, прийому й обробки телеметричної інформації в режимі реального часу здійснювалися з території КБ "Південне".

NG-11 - остання місія в рамках контракту CRS (Commercial Resupply Services) компанії Northrop Grumman Innovation Systems (колишня Orbital ATK) з NASA з доставки вантажів на МКС. Всього за цим контрактом з 2014 року був доставлений до МКС 10 кораблів Cygnus, 7 з яких - за допомогою РН "Антарес". Після цього в силу вступить новий контракт CRS2, укладений як щонайменше до 2024 року.

Всього з 2013 року ракета-носій "Антарес" стартувала 10 разів, 9 з яких - успішно.

В рамках програми "Антарес" українська сторона виконала весь комплекс робіт з проектування, відпрацювання і виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступеня для РН, замовленої Національним космічним агентством США.

Проект "Антарес" є вдалим прикладом кооперації підприємств космічної галузі України в міжнародних космічних проектах, стійкої зовнішньоекономічної діяльності наших підприємств і присутності української ракетно-космічної галузі на світовому космічному ринку.

РН "Антарес", головним розробником якого є американська корпорація Northrop Grumman, вивела на орбіту вантажний корабель Cygnus, який повинен доставити на Міжнародну космічну станцію близько 3447 кг корисного вантажу за замовленням NASA - харчі та речі для екіпажу, матеріали для наукових досліджень , обладнання для станції і виходу у відкритий космос, комп'ютери та комплектуючі. Стиковка з МКС запланована на 19 квітня.

Читайте також: У трьох великих аеропортах Німеччини почався страйк співробітників

Американське космічне агентство NASA остаточно схвалив співпрацю з компанією SpaceX підприємця Ілона Маска, яка провела свій перший безпілотний випробувальний політ космічного корабля Crew Dragon на Міжнародну космічну станцію (МКС).
Це дає можливість SpaceX допомогти NASA відродити американську програму польотів людини в космос, яка закрилася після того, як польоти на човниках Shuttle припинилися в 2011 році.