UA / RU
Підтримати ZN.ua

З 6 по 7 жовтня землян "накриє" магнітна буря

Виявилося, що на Сонці сформувалася "темна область", яка впливає на нашу планету.

Сонячна аномалія спровокує магнітну бурю на Землі, яка триватиме з вечора 6 жовтня і протягом дня 7 жовтня, передає ТАСС.

"Високошвидкісний потік сонячного вітру, який виривається з корональної дірки розміром з чверть сонячного диска, увечері 6 жовтня досягне Землі", - розповів завідувач лабораторією варіації космічних променів Інституту земного магнетизму, іоносфери і розповсюдження радіохвиль ім. Пушкова академії наук РФ Анатолій Бєлов.

Експерт пояснив, що "темна область" на Сонці сформувалася вже близько півроку тому. Вона впливає на Землю, коли Сонце, обертаючись, виявляється поверненим цією "темною зоною" до нашої планети - приблизно раз на 27 діб.

Аналогічні корональні діри, як показують спостереження вчених, можуть періодично викликати на Землі магнітні бурі, тривалість "життя" цих дірок - до одного - двох років.

"Так, корональна діра, що виникла в 2003 році, існувала близько двох років", - уточнив Бєлов.

Корональні діри - області в сонячній короні зі зниженою щільністю і температурою плазми. Появу таких дірок вчені пов'язують з періодом мінімальної сонячної активності.

Сонце спектральної класифікації відноситься до типу G2V ("жовтий карлик"). Температура його поверхні сягає 6 тисяч градусів за Кельвіном. Відстань від Сонця до Землі - приблизно 150 млн кілометрів.

Читайте також: NASA зробило новий знімок спалаху на Сонці

Раніше повідомлялося, що обсерваторія сонячної динаміки NASA зробила нове фото, на якому видно петлі, які вириваються з поверхні Сонця. На фото представлено активну ділянку виверження плазми і появи петель на поверхні Сонця, які було знято 22-23 вересня цього року. Петлі є викидами заряджених частинок, які закручуються уздовж магнітних силових ліній, що утворюються в атмосфері зірки.