Станція "Юнона" передала на Землю нові дані про Юпітер, які допомогли вченим "зазирнути" всередину планети і зрозуміти, що вона є набагато більш складною, ніж вважалося раніше, повідомляє NASA.
Зокрема, було встановлено, що "коріння" ураганів, які розташовуються на полюсах Юпітера, йде на три тисячі кілометрів нижче вершини вихорів. На атмосферу планети припадає приблизно 1% її маси. Для порівняння, атмосфера Землі займає менше мільйонну частину маси планети.
Крім того, дослідники встановили, що внутрішні шари Юпітера залишаються в рідкому стані, але обертаються синхронно, як якщо б були твердими, визначаючи рух шарів атмосфери.
"Юнона" була запущена 5 серпня 2011 року з мису Канаверал, Флорида (США), вона є частиною програми New Frontiers . До "Юнони" на орбіті Юпітера працював зонд Galileo, але "Юнона" першої в історії робитиме обліт планети через її полюси.
Апарат прибув на орбіту Юпітера 4 липня 2016 року. Він пробуде на орбіті планети ще кілька років і передаватиме на землю нові знімки. Після завершення роботи зонд буде знищено.