UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Юнона" наблизилася до розгадки таємниці полярних сяйв на Юпітері

Полярні сяйва на газовому гіганті відрізняються від аналогічних подій на Землі.

Вчені місії "Юнона" заявили про те, що загадкові полярні сяйва на Юпітері викликані не електронами, що розганяються, як на Землі, а іншим типом заряджених часток, повідомляє NASA.

Як відзначають дослідники, Юпітер володіє найпотужнішими полярними сяйвами в Сонячній системі.

У ході дослідження вчені вивчили дані, зібрані за допомогою ультрафіолетового спектрографа і детектора енергетичних часток, встановлених на "Юноні". Виявилося, що полярні сяйва Юпітера породжуються не електронами, що розганяються, а іншими процесами, які викликають дуже слабкі північні сяйва на Землі. Коли електрони досягали полюсів Юпітера, вони не розганялися, а розсіювалися хмарами плазми, існуючими у верхніх шарах атмосфери планети, і породжували спалахи світла і ультрафіолетового випромінювання.

"Найяскравіші полярні сяйва Юпітера викликані якимось бурхливим процесом прискорення, який ми не дуже добре розуміємо", - заявив глава групи дослідників Баррі Маук.

"Юнона" була запущена 5 серпня 2011 року з мису Канаверал, вона є частиною програми New Frontiers . До "Юнони" на орбіті Юпітера працював зонд Galileo, але "Юнона" першої в історії буде робити обліт планети через її полюса. Апарат прибув на орбіту Юпітера 4 липня минулого року.