Алгоритм YouTube рекомендує користувачам відео, які порушують власні правила сервісу, повідомляє The Next Web. Такі результати дослідження надала Mozilla Foundation.
Платформа YouTube - це популярний відеохостинг, який надає місце для публікації відео. Щодня люди переглядають відео більше, ніж 1 мільярд годин, а алгоритм YouTube підсовує користувачам у рекомендації ролики, які порушують правила самого відеохостингу.
Щоб оцінити як насправді працює алгоритм найбільшої відеоплатформи, дослідники Mozilla знайшли більше 30 тисяч добровольців, які встановили розширення RegretsReporter. З його допомогою користувачі повідомляли про ті відео, які їх обурили або викликали іншу негативну реакцію. При цьому розширення фіксувало ще й сам шлях, по якому алгоритми YouTube приводили користувача до неприємного відео.
В результаті 71% відео, які рекомендувалися алгоритмом YouTube, користувачі відзначили як такі, про перегляд якого вони пошкодували. При цьому, відсоток небажаних відео на YouTube був на 60% вище в країнах, де англійська не є основною мовою.
У результаті дослідження з липня 2020 року по травень 2021 року респонденти з 91 країни відмітили 3 362 відео, про перегляд яких вони пошкодували. 71% з циз відео рекомендував сам алгоритм YouTube. Найчастіше вони містили дезінформацію, жорстокість, спам або шахрайство.
Після цього, майже 200 роликів, які пропонував алгоритм YouTube і порушував правила - видалили. Але ролики встигли зібрати 160 мільйонів переглядів. Усього на відео, які потрапляють в рекомендації припадає близько 700 мільйонів годин переглядів щодня.
Нагадаємо, що з 1 червня на платформі YouTube у всіх роликах з'явилася реклама. Таким чином, сервіс хоче монетизувати навіть ті канали, які не підключені до партнерської програми.