Телескоп Planck, запущений Європейським космічним агентством (ЄКА), сфотографував галактичні стіни між Магеллановими хмарами, які є найближчими сусідами Чумацького шляху. Повідомлення про це було опубліковано на офіційному сайті ЄКА.
Галактичні стіни є одними з найбільших структур у Всесвіті. Вони простягаються на відстань близько 200 мільйонів світлових років між порожніми космічними просторами. Стіни утворені газом і пилом, випромінювання яких вдалося зафіксувати телескопу Planck.
Велика Магелланова хмара розташовується на відстані 160 тисяч світлових років і представляє собою жовто-оранжевий згусток в центрі зображення. Мала Магелланова хмара розташовується на відстані 200 тисяч світлових років, вона зображена на знімку у вигляді синього трикутника в лівому нижньому кутку.
Магелланові хмари важчі за Сонце в сім і десять мільярдів разів відповідно, вони класифікуються як карликові галактики. Для порівняння, Чумацький шлях і сусідня велика галактика, Туманність Андромеди, перевищують масу Сонця в кілька сотень мільярдів разів кожна.
Ці карликові галактики не видно в телескопи з північних широт, тому європейці дізналися про них тільки на рубежі XVI століття. Тим не менш Велика і Мала Магелланові хмари були відомі близькосхідним астрономам і давнім американським цивілізацій.
Раніше повідомлялося про те, що ЄКА планує запустити апарат для вивчення Юпітера.