Діяльність американської компанії Google зазнає додаткових перевірок під час антимонопольного розслідування Євросоюзу, передає Reuters.
Серед конкурентів IT-гіганта будуть проведені спеціальні опитування про те, чи впливає низька результативність пошукових запитів на зниження популярності і трафіку сайтів-конкурентів Google.
Конкурентам Google будуть поставлені шість питань, які охоплюють період з січня 2011р. по червень 2013р. Компанії повинні відповісти на них до 16 серпня.
Серед конкурентів Google, які наполягають на більш ретельній перевірці її діяльності, - британський сайт для порівняння цін Foundem і туристичний ресурс Expedia.
Зазначимо, що Google контролює до 80% пошукового ринку Євросоюзу. У разі, якщо трирічне розслідування Єврокомісії визнає Google винним у зловживанні своїм монопольним статусом, компанію може очікувати штраф до 5 млрд дол.
У Google повідомили, що співпрацюють з європейською владою для успішного завершення справи.
- Google погодився змінити роботу пошукової видачі
Євросоюз ще у червні офіційно пригрозив Google штрафом. Чиновники заявили, що застосують санкції до Google, якщо та не відреагує на їхні попередження про порушення правил обороту даних в Європі.
Офіційний Брюссель заявляв, що організовує скоординовану кампанію регуляторів за участю Великобританії, Німеччини, Франції, Італії, Іспанії і Нідерландів. На думку експертів, сума штрафу може обчислюватися десятками і навіть сотнями мільйонів євро.
У Google стверджують, що політика компанії в області захисту даних відповідає європейським нормам, а сама компанія співпрацює з владою та правоохоронними органами.
Проте, наприклад, влада Франції заявила, що політика конфіденційності Google не відповідає французькому законодавству і повинна бути переглянута протягом трьох місяців. В іншому випадку компанії доведеться виплатити штраф - спочатку в розмірі 150 тис. євро, а якщо зміни не послідують і після цього, то вдвічі більший.
У цьому році Німеччина вже оштрафувала Google на 145 тис. євро за несанкціонований збір і зберігання адрес електронної пошти, фотографій, паролів і чат-протоколів з незахищених Wi-Fi-мереж жителів країни.
А на початку червня 2013 р. Федеральний суд США зобов'язав Google видавати ФБР дані користувачів без попереднього отримання ордера. Таким чином, ФБР отримало право направляти телекомунікаційним компаніям листи-вимоги, не чекаючи рішення суду, якщо конфіденційні дані можуть мати значення під час розслідування справи, що стосується державної безпеки.
У березні минулого року Google вирішив збирати дані про користувачів практично зі всіх своїх 60 сервісів, включаючи пошту Gmail, відеосервіс YouTube і соціальну мережу Google+, щоб скласти "більш повний портрет користувача".
В ЄС вимагають, щоб компанія інформувала користувачів про те, які саме дані про них вона збирає і як їх використовує.
Нагадаємо також, що нещодавно у США розгорівся скандал, пов'язаний зі стеженням американських спецслужб за громадянами. В американській пресі були опубліковані журналістські розслідування, в яких йшлося про те, що розвідка США може отримати доступ до серверів провідних комп'ютерних та інтернет-компаній, включаючи Google, Apple і Yahoo!. !zn
Читайте також:
Google звинуватили у шпигунстві за користувачами
Google оштрафували на $ 22,5 млн за недотримання приватності даних користувачів
Microsoft у Великобританії буде попереджати про нелегальний контент