UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японські лікарі проведуть пересадку тканини сітківки ока з донорських клітин у 2017 році

До цього часу медики пересаджували тканини, вирощені зі стовбурових клітин самого пацієнта.

Японські медики в першій половині 2017 року планують провести операцію з пересадки тканини з донорських стовбурових клітин пацієнтам, які страждають макулодистрофією. Повідомлення про це було поширене японськими ЗМІ.

Це захворювання, яке може привести до сліпоти, вражає судини сітківки у районі центру, куди фокусуються пучки світла. Лікарі зможуть провести операцію після отримання дозволу від уряду.

Досі медики пересаджували тканини, які були вирощені зі стовбурових клітин самих пацієнтів. На це йшло приблизно півроку і сотні тисяч доларів. Використання ж заздалегідь вирощених і збережених тканин з донорських клітин дозволить значно скоротити час і кошти.

Раніше повідомлялося про те, що британські вчені отримали дозвіл на застосування методів генної інженерії для досліджень ранніх стадій розвитку ембріонів, спрямованих на підвищення виживання плода. Раніше за дозволом звернулася співробітниця Лондонського інституту Френсіса Кріка Кеті Ніакан для дослідницького проекту ранніх стадій розвитку ембріонів.