UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вживання волоських горіхів знижує ризик захворювання на рак – вчені

Волоські горіхи також знижують ризик захворювання на діабет і неврологічними розладами.

Американські дослідники заявили про те, що вживання волоських горіхів впливає на мікрофлору кишечника таким чином, що знижує ймовірність захворювання на колоректальний рак. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Сапсег Prevention Research.

У ході досліджень вчені провели випробування на мишах і з'ясували, що якщо тварини споживали 7-10,5% від загальної кількості одержуваних ними калорій у вигляді волоських горіхів, то ймовірність виникнення раку товстої кишки у них істотно знижувалася. Ефект був найбільш виражений у самців мишей, які розвинули в 2,3 рази менше пухлин, коли харчувалися кількістю горіхів, еквівалентною людськійпорції приблизно в 30 грамів.

Вчені провели випробування на двох групах мишей. Перша з них харчувалася стандартним для лабораторних мишей кормом, а друга – звичною для американців їжею. У кожній групі дослідники виділяли підгрупи, в раціон якої додавалися волоські горіхи. Результати показали, що у мишей, які їли звичну для людей їжу разом з горіхами, ймовірність розвитку раку кишки виявилася найменшою.

У волоських горіхах містяться поліненасичені жирні кислоти, омега-3 і омега-6-жирні кислоти і вітамін Е, відомий своїми протираковими властивостями. Дослідники також довели, що волоські горіхи знижують ризик захворювання хворобами, пов'язаними зі способом життя та харчуванням, у тому числі серцево-судинних захворювань, діабету і неврологічних розладів.

Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком.

Детальніше про дослідження українських вчених в Антарктиді читайте у статті Лідії Суржик та Володимира Драбчука "Українська Антарктида" у свіжому номері газети "Дзеркало тижня. Україна"