Вчені з Університету Гельсінкі заявили про те, що вживання антибіотиків може бути пов'язано з підвищеним ризиком розвитку хвороби Паркінсона протягом 10-15 років. Це може бути пов'язано з негативним впливом антибіотиків на мікрофлору кишечника, повідомляє MedicalXpress.
Патологічні зміни в кишечнику, характерні для хвороби Паркінсона, можуть спостерігатися у пацієнтів за 20 років до постановки діагнозу. Так, запори, синдром подразненого кишечника і запальні захворювання кишечника можуть бути пов'язані з підвищеним ризиком розвитку хвороби Паркінсона.
Надмірне вживання антибіотиків може бути пов'язане із змінами в мікрофлорі кишечника. Їхнє використання також пов'язують з розвитком деяких психіатричних захворювань і хвороби Крона.
У ході дослідження вчені вивчили дані про вживання антибіотиків в 1998-2014 роках 13976 пацієнтами з хворобою Паркінсона і порівняли їх з даними 40697 здорових осіб. За словами дослідників, найбільш небезпечні можуть бути антибіотики широкого спектру дії та ті, які застосовуються проти анаеробних бактерій та грибків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з'ясували, що прісноводий поліп гідра при повній втраті нейронів у стані цілком модифікувати свою генетичну програму, що дозволяє йому вижити. На думку дослідників, така здатність гідри може допомогти в лікуванні нейродегенеративних захворювань, таких як хвороби Паркінсона і Альцгеймера.