Вчені з Портсмутського університету і Музею природної історії заявили про те, що їм вдалося знайти свідчення "воскресіння" пастушка білогорлого – виду птахів, який вважався вимерлим. Як повідомляє Naked science, це сталося завдяки явищу ітеративної еволюції.
Ітеративна еволюція – це випадок паралельної еволюції, коли один і той же вид розвивається від загального предка, але в різний час. Таке явище зустрічається вкрай рідко, тому дослідників здивував випадок "воскресіння" птаха. Це перший випадок, коли ітеративна еволюція була помічена для цього роду та один з найбільш значних прикладів в історії птахів.
Пастушкові – це вид белогорлих птахів, які часто колонізують острова в океані. Незважаючи на те, що такі острови, як правило, вільні від хижаків, птахи часто стають жертвами стихійних лих, оскільки не вміють літати.
Один з видів пастушкових мав здатність літати, що і дозволило йому переселитися на атол Альдабра, що входить у Сейшельські острови. Влаштувавшись там, птах еволюціонував так, що втратив здатність літати. Однак 136 тисяч років тому атол повністю покрило море після повені і вид, що утворився там, зник з лиця землі.
Разом з тим, у ході нового дослідження вчені з'ясували, що приблизно 100 тисяч років тому пастушок білогорлий знову з'явився на тому ж атолі і з тих пір продовжує на ньому існувати. Це вдалося зробити за допомогою аналізу останків кісток, знайдених в ході розкопок на атолі. Дослідники порівняли зразки кісток птахів, що мешкають на атолі, до його затоплення і після. Кістки були ідентичні одна одні і нйалежали до одного і того ж виду - пастушку білогорлого, -ендеміка атолу Альдабра.
Раніше вчені через 23 роки пошуків помітили в Бразилії топаколо Штреземанна, якого називають "найбільш рідкісним птахом у світі". Невеликий птах має довгий хвіст і відрізняється незвичайним співом.