Вчені з допомогою 3D моделювання встановили, що попередник "Скіапареллі" зонд Beagle 2, який був запущений Європейським космічним агентством у 2003 році, не розбився об Марс, а просто не зміг вийти на зв'язок з Землею. Про висновки вчених повідомляється на сайті Університету Де Монтфорта.
На думку дослідників, зонд здійснив успішну посадку на Марс і випустив три сонячні панелі. Зв'язок з Землею не був встановлений, імовірно, через те, що антена зонда не працювала належним чином, оскільки четверта сонячна панель не розкрилася.
Зонд Beagle 2 успішно відокремився від апарату Mars Express 19 грудня 2003 року, але не вийшов на зв'язок 25 грудня – день передбачуваної посадки на планету. Доля зонда залишалася загадкою для вчених до тих пір, поки у 2014 році апарату NASA Mars Reconnaissance Orbiter не вдалося отримати знімки Beagle 2.
Разом з тим, на отриманих знімках не можна було точно встановити, що ж сталося з зондом. Тепер же дослідники застосували метод комбінації симуляції і справжніх знімків і встановили, що зонд випустив сонячні панелі.
У середу, 19 жовтня, зонд "Скіапареллі" здійснив посадку на Марс. За програмою польоту після цього повинна була початися передача сигналу з поверхні, який будуть приймати і записувати марсіанські зонди Mars Express, Mars Reconnaissance Orbiter і орбітальний модуль TGO. Але зв'язок із зондом був втрачений.
За словами експертів, "Скіапареллі" успішно увійшов у верхні шари атмосфери. Його тепловий щит, призначений для гальмування об атмосферу, відпрацював згідно з планом. Потім зонд викинув парашут, і в цей момент дані, передані апаратом, не збіглися з тим, чого очікували фахівці.
Пізніше стало відомо про те, що зонд розбився при посадці.