UA / RU
Підтримати ZN.ua

Встановлено причину спадкового окостеніння м'яких тканин

Ключову роль у патологічному перетворенні клітин відіграє білок активін А.

Група генетиків і біохіміків змогла визначити причину розвитку рідкісного генетичного захворювання - осифікуючої прогресуючої фібродисплазії (ФОП). Основним симптомом захворювання є те, що м'язові і сполучні тканини людини перетворюються на кісткові нарости. Вченим вдалося встановити, що ключову роль у розвитку захворювання відіграє білок активін А.

ФОП – це дуже рідкісне і важке генетичне захворювання, при якому м'які тканини прогресивно перетворюються на кістки. Це призводить до інвалідності і часто смерті у молодому віці. Спусковим механізмом для перетворення тканин часто є удари, запалення і дрібні травми.

У ході експериментів вченим вдалося встановити, що тампони, змочені рецептором атиктивіна А і вживлені мишам, хворим даною формою захворювання, перетворювалися на кісткову тканину.

Завдяки відкриттю вченим вдалося розробити експериментальну терапію на основі моноклональних антитіл проти активіну А. Після введення антитіл миші до шести тижнів залишалися здоровими і не демонстрували яких-небудь симптомів.

Активіни – особливі білки, фактори росту, які відіграють важливу роль в ембріональному розвитку. Також, разом з інгибінами вони беруть участь у регуляції діяльності статевих залоз (яєчників і яєчок), секреції і менструального циклу. Але найголовніше – активіни беруть участь в імунній відповіді організму і виробляються при будь-яких типах запалень, що ще раз підтверджує їх зв'язок з ФОМ.

Раніше повідомлялося про те, що вченим вдалося винайти універсальні ліки від хвороб мозку.