UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вперше помічено, як дика тварина робить "мазь" і лікує нею рану

Не виключається, що у давнину люди розробили деякі лікувальні засоби, спостерігаючи за досвідом тварин, кажуть вчені.

Вчені вперше задокументували випадок, коли дика тварина залікувала рану за допомогою "мазі" з рослини з відомими людям лікувальними властивостями, пише Nature.

У суматранського орангутана Ракуса, за яким вчені спостерігають в Індонезії, відкрита рана на обличчі з'явилася, швидше за все, у бійці з іншими самцями за домінування.

Після інциденту тварина почала регулярно ходити до рослини Fibraurea tinctoria, з якою зазвичай не взаємодіє. Орангутан пережовував листя, випльовував на руку частину суміші і втирав її в рану по сім хвилин – за вісім днів рана повністю загоїлася.

Читайте також: Виявлено новий вид павуків

Місцеві жителі використовують Fibraurea tinctoria для лікування діабету, дизентерії, малярії та інших захворювань. Орангутани в цьому районі рідко їдять цю рослину. За 21 рік дослідники не бачили жодного орангутанга, який би використовував Fibraurea tinctoria для лікування.

І ще щодо розумових здібностей тварин. Раніше вчені заявили, що щури здатні рахувати. З'ясувалося, що у мозку цих гризунів є особлива область до роботи з числами.