UA / RU
Підтримати ZN.ua

Восьмирічна школярка з Норвегії випадково знайшла кинджал кам'яної доби

Вік кинджала оцінюється у 3700 років.

Восьмирічна дівчинка виявила кинджал кам'яного віку, коли грала у дворі своєї школи в Норвегії. Як повідомляє Live Science, кинджал був виготовлений приблизно 3700 років тому.

У заяві школи дівчинку називають просто Еліс, за її словами, вона збиралася підняти уламок скла, коли виявила шматок каменю. Вона показала камінь вчительці Карен Драндж, яка помітила, що камінь виглядає древнім. Вона зв'язалася з порадою графства Вестланд і археологи з графства дослідили артефакт.

Читайте також: Вчені знайшли в Норвегії найдавніший рунічний камінь з загадковим словом

Довжина кинджалу становить приблизно 12 сантиметрів. За словами археолога Луїзи Бьєрре Петерсен, він є рідкісною знахідкою. Кремінь, з якого виготовили артефакт, не зустрічається в Норвегії, тому, ймовірно, що кинжал прибув через Північне море з Данії. Подібні кинджали часто зустрічаються в локаціях, пов'язаних із жертвопринесеннями.

Археологи вивчили двір школи у пошуках інших артефактів, але не змогли знайти нічого, що було б пов'язане з кам'яною добою.

Судячи зі стилю, кинжал, мабуть, сягає Нової кам'яної доби або неоліту, часу, коли доісторичні люди виготовляли кам'яні знаряддя і почали одомашнювати рослини і тварин, будувати постійні села й розвивати ремесла. У Норвегії кам'яна доба, що включає палеоліт, мезоліт і неоліт, тривала з 10000 до 1800 року до нашої ери. Близько 2400 до н.е. кілька мисливців-збирачів постійно влаштувалися на фермах.

Раніше вчені розповіли про те, що сталося з тілами жителів Геркуланума, які загинули внаслідок виверження вулкана Везувія приблизно 2000 років тому. За словами дослідників, тіла буквально випарувалися під впливом гарячого газу та частинок.