Вчені заявили про те, що восьминоги і каракатиці здатні самостійно вносити зміни в свою РНК, тим самим "керуючи" своєю еволюцією. Висновки дослідників опубліковані в журналі Cell.
У більшості живих організмів у ході еволюції відбуваються мутації в ДНК, які визначають їхній подальший розвиток. Разом з тим, вчені помітили, що у восьминогів в ході еволюції виробився інший механізм: вони здатні цілеспрямовано змінювати свою РНК, щоб краще пристосовуватися до навколишніх умов. Такі "модифікації" впливають на вироблення білків, що дозволяє краще пристосовувати організм до існуючих умов, не вдаючись до фактичних мутацій в геномі.
Варто відзначити, що вчені ще у 2015 році помітили, що кальмар може відредагувати до 60% РНК своєї нервової системи, намагаючись краще адаптуватися до мінливої температурі. Тепер аналіз тисяч зразків РНК показав, що схожі здібності є також у восьминогів і каракатиць – молюсків, що живуть переважно в теплих морях поблизу узбережжя.
Надалі вчені планують вивчити механізм змін, що відбуваються в організмі восьминогів і каракатиць, а також з'ясувати, що саме їх викликає.
Раніше вчені заявили про те, що великим тваринам загрожує вимирання до 2100 року. Вчені внесли в тривожний список чорного носорога, бенгальського тигра і інших представників фауни, яких вже сьогодні практично неможливо зустріти в природі.