UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Вояджер-1" вперше за півроку відправив на Землю виразне повідомлення

До цього від апарату надходила лише «тарабарщина».

"Вояджер-1" знову передає сигнал із космосу

"Вояджер-1" знову передає сигнал із космосу

Зонд «Вояджер-1», який є рукотворним апаратом, що відлетів на найбільшу відстань від Землі, зміг передати на планету корисну інформацію. Це сталося вперше за півроку, до цього апарат передавав безладну «тарабарщину», повідомляє Science Alert.

«Вояджер-1» перестав передавати дані на Землю 14 листопада 2023 року, хоча вчені продовжували отримувати сигнал від нього. У березні команда з Лабораторії реактивного руху NASA виявила, що у поломці винен один чіп і розробила виправлення коду, яке могло б працювати в умовах 46-річної системи апарату.

Читайте також: Зонд "Вояджер-1" подав ознаки життя: NASA вивчає новий сигнал

Тепер «Вояджер-1» почав передавати на Землю корисні дані про стан бортових інженерних систем. Наступним кроком дослідники називають отримання від апарату наукових даних.

«Вояджер-1» був запущений у 1977 році і став першим апаратом, створеним людиною, який вийшлов у міжзоряне середовище. Це сталося 2012 року, зараз він знаходиться на відстані близько 24 мільярдів кілометрів від Землі. Тому сигнал, відправлений із планети, доходить до «Вояджера-1» за 22,5 години. Близнюк «Вояджера-1», апарат «Вояджер-2», залишив Сонячну систему у 2018 році.

Обидва космічні кораблі «Вояджер» несуть «Золоті платівки» - диски діаметром 30 сантиметрів, призначені для передачі інопланетянам даних про історію нашого світу. До них відносяться карта нашої сонячної системи, шматок урану, що служить радіоактивним годинником, що дозволяє одержувачам визначити дату запуску космічного корабля, а також інструкції, які пояснюють, як програвати платівку.

Нагадаємо, «Вояджер-2», близнюк «Вояджера-1», є першим і єдиним апаратом, який досяг Урана (у січні 1986 року) та Нептуна (у серпні 1989 року). Загалом з обох космічних апаратів було передано на Землю 625 гігабайт даних. За розрахунками вчених, запаси палива дозволять апаратам серії "Вояджер" залишатися працездатними приблизно до 2025 року. Потім зв'язок із Землею буде втрачено.