Вчені заявили про те, що вода на Землі може бути старшою за Сонце. На такий висновок їх наштовхнуло виявлення води навколо молодої зірки в сузір'ї Оріона, повідомляє Forbes.
Приблизно 70,8% земної поверхні покривають океани, які містять 97% води Землі. Наші тіла на 55-60% складаються з води. Але звідки вона взялася і як з'явилася на планеті? Ймовірно, що її принесли астероїди та комети з далеких куточків Сонячної системи. Але навіть якщо так, то це лише частина відповіді. Чи існувала вода до появи Сонця?
Тепер вченим, схоже, вдалося відповісти на це питання. Вони виявили дуже багато води приблизно в 1200 разів більше, ніж у всіх океанах Землі, навколо зірки, яка знаходиться на відстані 1305 світлових років від нас.
Це підтверджує теорію, що вода надходить на космічні тіла з міжзоряного середовища. Більше того, це вказує на те, що вода, яка існує у нашій планетній системі, утворилася задовго до народження Сонця.
Нове дослідження по суті розкриває шлях, який проходить вода від газопилового диска до планети. Воду в планетотворчому диску вдалося виявити за допомогою Atacama Large Millimeter/submmillimeter Array (ALMA) у Чилі.
Але виявлення уможливило унікальне становище зірки. V883 Ori – протозірка, досить гаряча, щоб вода навколо неї перетворювалася на газ набагато далі, ніж у більшості зірок, і тому її легше побачити на радіотелескопі. У більшості зоряних систем вода існує у вигляді льоду, який неможливо виявити за допомогою радіотелескопів.
Раніше вчені виявили незвичайну планетну систему, що складається зі схожої на Юпітер планети, яка обертається навколо крихітної зірки, всього в чотири рази більшої за себе. Ця «заборонена» комбінація може назавжди змінити уявлення про те, як формуються газові гіганти.