UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вміння прощати залежить від структури мозку – вчені

Готовність прощати залежить від об'ємів білої і сірої речовини в ділянках мозку, що відповідають за когнітивний контроль та емпатію.

Китайські вчені заявили про те, що вміння прощати залежить від індивідуальних особливостей структури мозку. Готовність пробачити кривдника пов'язана з відмінностями в об'ємі білої і сірої речовини в ділянках мозку, що відповідають за когнітивний контроль та емпатію. Висновки дослідників опубліковані в журналі Scientific Reports.

У ході дослідження вчені попросили учасників експерименту заповнити спеціальне опитування на готовність прощати: таке опитування складається з тверджень виду "Я дуже швидко заспокоююся, якщо хтось образить мої почуття", а відповіді даються за п'ятибальною шкалою Лайкерта, де один - "абсолютно незгоден", а п'ять - "абсолютно згоден". Зображення головного мозку були отримані за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ). Усього в дослідженні взяла участь 191 людина без неврологічних захворювань.

З метою простежити за розходженнями в обсязі білої і сірої речовини головного мозку вчені провели аналіз за допомогою воксельної морфометрії - методу аналізу нейровізуалізаційних даних, який допомагає виявити навіть невеликі відмінності в структурі головного мозку на рівні вокселей об'ємом 1 мм3.

Вчені виявили зв'язок між результатами опитування і об'ємом білої і сірої речовини головного мозку. Так, високі показники опитування серед учасників були пов'язані з великим об'ємом сірої речовини в дорсолатеральній частині префронтальної кори, і меншим - у верхній лобовій звивині і правій частині острівцевих частки. Крім того, зменшення об'єму білої речовини також спостерігалося у верхній лобовій звивині. Результати були скориговані на стать і вік - тобто спостерігалися у учасників з усієї вибірки.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.