Об'єднане агентство по боротьбі з саморобними вибуховими пристроями (Joint Improvised-Threat Defeat Agency, JIDA) США розробило нову версію пристрою під назвою "Система виявлення терористів-смертників без входу в зону ураження" (Standoff Suicide Bomber Detection System, SSBDS), що дозволяє виявити людину з "поясом смертника" (зі схованою під одягом вибухівкою) на відстані до ста метрів.
SSBDS, який був вперше випробуваний у 2012 році в Афганістані, складається з датчиків випромінювання в середньо - і довгохвильовій інфрачервоній області спектру, а також випромінювання в терагерцевом діапазоні. Також у комплексі встановлено чутлива до видимого світла камера.
Коли пристрій SSBDS спрямоване на людину, система показує зображення трьох типів: зернисте чорно-біле (від інфрачервоних датчиків), яскраво-оранжеве (частота терагерц) і звичайну картинку (камера). "Пояс смертника" видає себе темними плямами або смугами там, де повинні знаходиться суцільні білі або помаранчеві зони. За словами розробників, натреноване око оператора відразу зверне увагу на ці аномалії.
Комплекс є досить масивним: кожен набір датчиків досягає до одного метра у висоту, що на даний момент робить неможливим створення портативної версії SSBDS. Однак пристрій пропонують встановлювати в аеропортах, стадіонах, у концертних залах і інших громадських будівлях.
В даний час вартість SSBDS наближається до 1 млн дол. Однак у разі запуску пристрою в масове виробництво ціна впаде, оскільки датчики виготовляються з серійної випускаються компонентів.
Ісламістські угруповання активно використовують смертників для здійснення терактів.
Серія терактів у Парижі відбулася в п'ятницю, 13 листопада. Невідомі відкрили стрілянину в декількох районах міста, в тому числі в ресторані Le Petit Cambodge. Три вибухи пролунали біля стадіону Stade de France, де проходив товариський матч футбольних збірних Франції та Німеччини, на якому був присутній французький президент Франсуа Олланд. Крім того, на рок-концерті в театрі Bataclan невідомі захопили заручників. За останніми даними, у результаті серії терактів загинули 129 осіб, понад 350 отримали поранення.
У ліванському Бейруті терористи-смертники підірвали себе з інтервалом у п'ять хвилин, в результаті чого загинули не менше 45 людей і ще 180 отримали поранення. Теракти сталися неподалік від місцевого аеропорту, в районі Бурдж-аль-Бараджне, який також вважається опорним пунктом "Хезболли". Тут також розташований табір палестинських біженців.