UA / RU
Підтримати ZN.ua

Виявлена зірка-надгігант з нейтронною зіркою всередині

Подібні небесні тіла називають об'єктами Торна-Житкова.

Дослідники довели існування зірки-надгіганта з нейтронної зіркою всередині. Існування подібних об'єктів довгий час вважалося чисто гіпотетичним. Дослідження вчених було опубліковано на сайті arXiv.org.

Подібні космічні тіла називають об'єктами Торна-Житкова. Ядром червоного гіганта є нейтронна зірка. Ймовірно, подібне явище виникло після злиття подвійної системи. Висновки вчених зроблені на підставі повторного аналізу відомостей фотометричних каталогів і висновків, які стосувалися характеру руху HV2112 в межах галактики Малої Магелланової Хмари.

Читайте також: Астрономи зробили фото прихованих хмарами пилу зірок-гігантів

Об'єкт Торна-Житков був описаний Кіпом Торном і Анною Житков у 1977 році. У 2014 році був виявлений HV2112, хімічний склад якого вказував на те, що він є об'єктом Торна-Житкова.

Червоний гігант представляє собою величезну зірку, яка знаходиться на кінцевій стадії еволюції. Діаметр таких об'єктів може в 100 разів перевершує діаметр Сонця, а їхня яскравість може перевершувати яскравість нашого світила в 10 тисяч разів.

Нейтронні зірки утворюються в результаті спалахів наднових, радіус подібної зірки не перевищує 20 кілометрів.

Раніше вчені змогли помітити процес формування зірки-надгіганта. Міжнародна група астрономів під керівництвом Катарини Джонсон з Ліндського університету спостерігала величезний газопилової диск, який обертається навколо молодої зірки в сузір'ї Центавра. Діаметр об'єкта в дві тисячі разів перевищує відстань від Землі до Сонця, а маса центральної зірки перевищує сонячну в 25 разів. Знахідка може стати підтвердженням гіпотези про механізм виникнення надмасивних зірок шляхом поступового поглинання речовини аккреційних дисків, що бистро обертаються.