UA / RU
Підтримати ZN.ua

Виявлена найближча до Землі чорна діра, що викидає рентгенівські спалахи

Чорна діра розташовується на відстані 26 мільйонів світлових років від Землі.

Астрономи за допомогою рентгенівської обсерваторії Чандра, виявили свідоцтва існування надмасивної чорної діри, яка активно прдукує спалахи. Чорна діра розташовується в невеликій галактиці NGC 5195, розташованій на відстані 26 мільйонів світлових років від Землі, що робить її найближчою до нас чорною дірою, яка викидає рентгенівське випромінювання. Повідомлення про це було опубліковано на офіційному сайті NASA.

NGC 5195 сусідить з гігантською спіральною галактикою NGC 5194, відомою також як "Водоворт". Обидві галактики розташовуються в галактичній системі Мессьє 51.

Дані обсерваторії Чандра показали, що недалеко від центру NGC 5195 розташувалися дві арки рентгенівських викидів. На думку дослідників, ці арки є рештками двох надпотужних викидів рентгенівського випромінювання, яке чорна діра викинула в навколишній простір. Як вважають вчені, ці викиди мали колосальний вплив на будову галактики. За арками астрономи виявили тонку область холодного водню.

На думку дослідників, активність чорної діри призводить до активного утворення зірок в найближчих до неї галактиках і, в той же час, не дозволяє їм занадто розростися.

NASA

Раніше NASA представило відео знищення зірки чорною дірою. На відео зображено момент так званого "приливного руйнування", яке знаходиться в центрі галактики, розташованій на відстані 290 мільйонів світлових років від Землі.