UA / RU
Підтримати ZN.ua

Виведено комарів з геном, що "відключає" малярію

Ген закріпиться в генофонді комарів протягом 10 поколінь.

Американські вчені вивели генетично модифікованих комарів, які не будуть поширювати малярію. Генетичному експерименту вчені піддали личинок комарів Anopheles stephensi, які мешкають в Індії і поширюють там опасне захворювання.

За допомогою ДНК-інженерії вчені змінили ген комарів, відповідальний за зараження цією хворобою. У результаті у комарів з'явився ген, що створює блокуючі малярію антитіла і передається, за оцінкою вчених, до 99,5% комариного потомства. Малярією людина заражається від паразита, що потрапляє в організм з укусом самки комара. Вчені розраховують, що звільнені з неволі генетично модифіковані комарі будуть спарюватися з дикими комарами, що призведе до поширення блокуючого малярію гена серед комах.

Для повного поширення гена необхідно 10 поколінь комарів. При цьому вчені відзначають, що генетична модифікація не буде панацеєю від малярії, але посилить заходи по боротьбі з цим захворюванням.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, від малярії у світі щорічно гине понад півмільйона осіб. У 2012 році від неї померли 627 тисяч осіб. Велика частина заражень припадає на Африку.

Раніше повідомлялося про те, що білок малярії може використовуватися в якості ліків від раку. Біологи з'єднали білок, який паразит використовує для атаки на клітини, з токсином. Утворене з'єднання може проникати до ракових клітин і руйнувати їх.