UA / RU
Підтримати ZN.ua

Витік повітря на МКС продовжується після заклеювання тріщини стрічкою

Тиск в російському модулі "Звезда" продовжує падати.

Тиск в російському модулі "Звезда" Міжнародної космічної станції продовжує знижуватися після того, як екіпаж заклеїв тріщину каптоновою стрічкою. При цьому, повітря йде швидше, ніж раніше, коли щілина була закладена плівкою, повідомляє «РИА Новости» з посиланням на переговори екіпажу МКС з Землею.

Раніше космонавт Іван Вагнер заявив про те, що екіпаж закрив тріщину тимчасовими засобами. Наземні фахівці повинні вирішити, як усунути неполадку надовго. Джерело агентства заявило про те, що розміри тріщини - два-чотири сантиметри, а в якості тимчасового матеріалу використовувалася каптонова стрічка.

Тиск в модулі досяг 670 міліметрів ртутного стовпа. Перед закриттям люків тиск в модулі «Звезда» був таким же, як і на всій станції -733. Зниження тиску на 63 міліметра - це більше, ніж після того, як тріщину заклеїли за допомогою плівки (мінус 50 міліметрів). Космонавт Анатолій Іванишин також заявив про те, що виявив під стрічкою якісь частинки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: NASA назвало дату запуску екіпажу МКС за допомогою корабля SpaceX

Невеликий витік повітря було зафіксовано на МКС в 2019 році. У серпні та вересні цього року екіпаж станції двічі закривав люки в модулях, щоб перевірити їхню герметичність. Пізніше вдалося з'ясувати, що джерело витоку знаходиться в російському модулі "Звезда".