Представники NASA заявили, що на виправлення проблем з паливною системою ракети-носія місії «Артеміда», через які її запуск 3 вересня скасували, може піти кілька тижнів. Ймовірно, ракету навіть приберуть зі стартового майданчика, повідомляє Space.com.
Витік рідкого водню було зафіксовано в суботу вранці, коли NASA намагалося заправити свою гігантську ракету Space Launch System (SLS), яка мала відправити корабель у подорож на орбіту Місяця. Незважаючи на три окремі спроби виправити витік, інженери не впоралися з завданням і, зрештою, вирішили зупинитися, щоб оцінити ситуацію.
Виходячи з цього, а також враховуючи ремонтні роботи, ракета місії «Артеміда» пробуде на землі ще мінімум два тижні. За словами Джима Фрі, заступника адміністратора NASA з розробки дослідницьких систем, запуск не буде здійснено у найближче вікно, яке закривається 6 вересня.
Тепер «Артеміді» доведеться почекати до наступного вікна, яке відчиниться 16 вересня і буде відкрито до 4 жовтня. Разом з тим існує ймовірність, що запуск буде здійснено ще пізніше в жовтні, в період з 17 по 31 число.
Перша спроба запуску Артеміди відбулася 29 серпня. Тоді його скасували, оскільки команда місії помітила, що один із двигунів RS-25, встановлених на першому ступені SLS, не охолоджується належним чином. Аналіз показав, що проблема полягає в датчику температур, тож запуск вирішили перенести на 3 вересня.
Тоді ж команді місії успішно вдалося ліквідувати витік водню, але той, який був зафіксований 3 вересня, відрізнявся і був сильнішим. За словами менеджера місії «Артеміда» Марка Сарафіна, «впоратися з цим витоком було не можна». Він додав, що через витік рівень горючого газоподібного водню біля ракети у кілька разів перевищував допустимі значення.
Місія «Артеміда-1» передбачає перший політ як ракети, так і місячної капсули «Оріон», побудованих за контрактами NASA з Boeing і Lockheed Martin Corp.
Місію названо на честь богині, яка була сестрою-близнюком Аполлона (назва першої американської місячної місії). Передбачається, що "Артеміда" має стати відновленням місячної програми з висадженням американських астронавтів на поверхню природного супутника Землі.
Місія планується в 2025 році, хоча багато експертів вважають, що часові рамки, ймовірно, зрушать.